Bardzo fajný festival ONLINE 2020

04. – 11.12.2020

Bardzo fajný festival svěží polské kultury se nezalekl pandemických omezení a připravil komorní online program do vašich pokojů a obýváků. Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka.

Dále také na pohádky a workshop pro domácí tvoření s dětmi a jako bonus videorecept polských jídel, které byste za normálních okolností mohli ochutnat přímo na festivalu v letenském Biu Oko.

Bardzo fajný festival svěžího polského filmu proběhne na platformě Dafilms.

Festival již proběhl. Stále jsou pro vás ale dostupné on-line dětské výtvarné dílny a ochutnávka polské kuchyně.

Program

BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA

Rafał Łysak / 2018 / Polsko / 40 min

Originální název: Miłość Bezwarunkowa
Promítáme: Online na Dafilms 4.-11.12. 2020

Uvádíme s českými a anglickými titulky

Více

Je možné, aby si silně věřící babička rozuměla se svým vnukem, který je gay? Film Bezpodmínečná láska konfrontuje dva světy – katolické Polsko s hodnotami tzv. tradiční rodiny a mladou generaci, která tyto tradiční hodnoty nabourává. Citlivě zachycený osobní příběh režiséra Rafała Łysaka v oceňovaném dokumentárním debutu.

LEKCE LÁSKY

Polsko 2019 | 75 min., polsky, české titulky

Originální název: Lekcja miłości

Režie: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja

Uvádíme s českými a anglickými titulky

Více

Druhým filmem jsou Lekce lásky o lásce mezi seniory. Režisérky Małgorzata Goliszewska a Kasia Mateja dokumentují seniorku Jolu, matku šesti dětí, která se rozhodne opustit svého agresivního muže a začít novou životní etapu. Přihlásí se na lekce zpěvu a tance a potkává gentlemana Wojtka. Může se Jola v devětašedesáti letech znovu zamilovat?

ŘÍKEJTE MI MARIANNA

Polsko 2015 |75 min., polsky, české titulky

Originální název: Mów mi Marianna/Call me Marianna

Režie: Karolina Bielawska

Více

Třetí film Říkejte mi Marianna Karoliny Bielawské vypráví o ženě v mužském těle, která se rozhodla splnit si sen a podstoupit změnu pohlaví. Marianna je konečně sama sebou, ale ztratila rodinu a blízké. Co všechno taková změna obnáší?

DOPROVODNÝ PROGRAM

LEKCE LÁSKY

Festival nabídne kromě celovečerních také tradičně pásma krátkých filmů pro dospělé i pro děti z partnerského festivalu ŻubrOFFka v Bělostoku. Pásmo pohádek bude jazykově bezbariérové a bude možné jej sledovat zdarma. Na pohádky naváže také speciálně pro online připravená výtvarná dílna – ve spolupráci s ilustrátorkou Alžbětou Zemanovou.

DELIKATESY

Fyzický festival vždy představuje tematicky laděné polské delikatesy, které vaří Polky a Poláci dlouhodobě žijící v Praze. Letos můžou diváci nahlédnout do polské kuchyně skrze kameru – v produkci festivalu vznikl videorecept, který bude taktéž pro diváky dostupný zdarma. Kuchařka Aga Fafius ve videu představí, jak se vaří tradiční polské gołąbki.

Těíme se na vás!

Ve speciálním uvedení diváci uvidí krátký minutový film z letošního Bardzo fajného léta v letním kině Klubovna, který natočil pro festival Ondřej Šálek.

Celý program bude dostupný od 4. prosince po týden na platformě Dafilms ke zhlédnutí v libovolný čas. Všechny dokumentární filmy budou uvedeny v originálním polském znění s možností vybrat si české nebo anglické titulky. Krátké filmy pro dospělé budou v polštině s anglickými titulky. Dětský program je jazykově bezbariérový.

Organizátorky Bardzo fajného festivalu srdečně zvou na program, přejí všem hodně sil v nelehkém období a těší se na shledání příští rok na některé z letních nebo podzimních akcí.

Mohlo by vás také zajímat…